Üyelik ve Yararlanma

Üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrenciler kütüphanemizin tabi üyesidir. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler ise kütüphaneye gelerek danışma kütüphanecisinden hesabının aktifleştirilmesini talep etmesi gerekmektedir.

Ödünç Alma;

katalogtarama.medipol.edu.tr adresinden veya kütüphane katalog tarama bilgisayarlarından istediğiniz kitabın yer numarası ve hangi kütüphaneye ait olduğunu görebilirsiniz.

-T.C Kimlik Kartı, Medipol Öğrenci Kartı veya Ehliyetiniz ile kütüphanelerdeki kütüphaneciler aracılığıyla kitapları ödünç alabilirsiniz.

-Akademisyenler; 15 kitabı 45 gün süreyle ve 15 veya 90 gün (dönemlik) ekleyerek ödünç alabilirler.

-İdari Personeller; 15 kitabı 45 gün ve 15 gün ekleyerek ödünç alabilirler.

-Öğrenciler, Yüksek Lisan, Doktora; 5 kitabı 30 gün ve 7 gün ekleyerek ödünç alabilirler.

Elektronik Kütüphane;

elibrary.medipol.edu adresine girin.

-Üyelik oluşturmak için “@medipol.edu.tr” veya “@std.medipo.edu.tr” gibi uzantılı bir mail adresiniz olmalıdır. Medipol uzantılı mail adresinizi Mebis uygulaması içerisinde “Kullanıcı Profili” bölümünde görebilirsiniz. Mail adresinizin şifresi Mebis şifreniz ile aynıdır.

-Site içerisinde yeni hesap oluştur ile devam edin ve formu doldurun. Mailinize gelen aktivasyon linkine tıklayarak hesabı aktive edin. Mail adresiniz ve belirlediğiniz şifre ile giriş yaparak veri tabanlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

-Veri tabanları ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitesi içerisinde “E-Kaynaklar” sekmesinde bulunan “Abone Veri Tabanları” bölümüne göz atabilirsiniz. Yine aynı bölümde her veri tabanının alt kısmında bulunan PDF veya video linklerinden kayıt ve kullanım için faydalanabilirsiniz.

Süreli Yayınlar;

-Süreli yayınların kütüphanede bulunan son sayıları hariç diğer sayıları ödünç verilebilir.

-Süreli yayınlar için kullanım hakkı şöyledir:

-Akademisyenler, İdari Personeller; 45 gün boyunca 2 adet,

-Öğrenciler, Yüksek Lisansi Doktora; 30 gün boyunca 1 adet.

*İade süresi geçmiş olan materyaller için günlük gecikme cezası vardır.