Kampüs Dışı Erişim

Vetis’ Nasıl Giriş  Yapabilirim?

YETKİM Kılavuzu

İstanbul Medipol Üniversitesi Kütüphanesi’nin abone olduğu elektronik bilgi kaynaklarına erişebilmek için üniversitemiz akademik/idari personeli ya da öğrencisi olmanız gerekmektedir.

Bilgi kaynaklarına her yerden erişim sağlayabileceğiniz bir portal hazırladık. Bu portal sayesinde abone olduğumuz veritabanlarına erişim sağlayabilir, deneme veritabanlarını takip edebilir ya da kütüphanemizin sunduğu bilgi kaynakları ile ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bu portalı kullanırken bilgisayarınızın proxy ayarını değiştirmeniz gerekmemektedir!

Üniversitemiz veritabanlarına erişim sağlamak için;

1. https://ekutuphane.medipol.edu.tr adresine giriş yaparak Sisteme Giriş sekmesine tıklayınız.

2. Açılan pencereden giriş için kurumsal e-posta adresinizi ve şifresini kullanınız. (@medipol.edu.tr ya da @std.medipol.edu.tr)

NOTLAR:

-Giriş için üyelik gerekmez mevcut kurumsal eposta adresi ve şifreniz ile girebilirsiniz.

-E-posta hesabınız: [email protected] şeklinde Mebis hesabınız ile birlikte otomatik olarak üretilmektedir.

-E-posta adresinizi Mebis uygulaması içerisinde “Kullanıcı Profili” kısmından görebilirsiniz. https://std.medipol.edu.tr adresinden e-posta adresiniz ve Mebis şifrenizi girerek e-postalarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

3. Kurumsal E-Posta bölümüne Medipol uzantılı e-posta adresinizi ve şifre bölümüne de e-posta şifrenizi yazarak giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üstünde adınız ile soyadınızı görüyorsanız başarılı olarak giriş yapmışsınız demektir.

Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, kütüphanemizin abone olduğu e-kaynakları kullanmaya başlayabilirsiniz.