Deneme Veri Tabanları

 

Library & Information Science Source

Tür: Kütüphanecilik, araştırma

İçerik: Library & Information Science Source veri tabanı, kütüphanecilik, bilgi ve belge yönetimi ve tüm ilgili alanlardaki araştırmacıların, hızla gelişen kütüphane ve bilgi bilimlerindeki son eğilimlere ayak uydurmalarına yardımcı olmak için hazırlanmış olup, yüksek kaliteli dergileri tam metin olarak kullanıcılara sunmaktadır. İngilizce ve diğer yabancı dillerdeki süreli yayınlar, dergiler, konferans bildirileri, broşürler, Bilgi Belge Yönetimi Bölümü ile ilgili tezler ve kitaplar gibi farklı formatlardaki zengin kaynaklara erişim sağlayan veri tabanı, araştırmacılar için birincil danışma kaynağıdır.

 • 470’ten fazla tam metin dergi
 • Kütüphanecilik, bilgi ve belge yönetimi ve ilgili alanlar için hazırlanmış 70 yeni dergi
 • 2.200′ e yakın indekslenmiş dergi
 • 30 tam metin monograf
 • 11.000 terim içeren konu terimleri sözlüğü
 • 1933’e uzanan arşiv içeriği

Deneme Erişimi İçin Son Tarih: 1 Mayıs 2021


Dentistry & Oral Sciences Source

Tür: Diş

İçerik: Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanı, diş hekimliği fakülteleri için hazırlanan, bu alandaki tek tam metin veri tabanıdır. Alanındaki tüm konuları detaylı bir şekilde kapsamasının ve zengin indekslemesinin yanı sıra, bu disiplindeki en çok takip edilen akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanı, bilimsel dergiler için önemli bir skorlama kuruluşu olan Eigenfactor’ün Diş Hekimliği Dergi Sıralaması’nın en güncel versiyonu olan Eigenfactor 2015’teki ilk 25 derginin 12 tanesini tam metin olarak; 12 tanesini ise yalnızca indeks olarak içerir.

Dergilerin yanı sıra kitap, monograf ve ticari süreli yayınlar da içeren veri tabanı, Periodontology 2000Journal of Dental Research, Clinical Oral Implants Research ve International Endodontic Journal gibi birçok önemli dergiye tam metin erişim sağlar.

Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Ege Üniversitesi gibi, Türkiye’nin önde gelen diş hekimliği fakültelerinin de içerisinde bulunduğu 20’ye yakın üniversite tarafından tercih edilen ve en kaliteli kaynakları bulunduran Dentistry & Oral Sciences Source, çoğu hakemli ve gecikmesiz olmak üzere, diş hekimliği ile ilgili yüzlerce önde gelen dergiye ve kitaba tam metin erişim sağlar.

 • PubMed ile taranamayan yüz binlerce diş hekimliği makalesi
 • Yaklaşık %95’i hakemli olmak üzere, diş hekimliği ile ilgili 270’ten fazla tam metin akademik dergi
 • 350’den fazla dergi için künye ve özet bilgileri (index & abstract),
 • 31 tane tam metin kitap,
 • Tam metin erişim adreslerinin yer aldığı 120’den fazla dergi içerisinde taranabilir atıflar.

Deneme Erişimi İçin Son Tarih: 1 Mayıs 2021


CINAHL Complete

Tür: Sağlık

İçerik: CINAHL Complete, hemşirelik, ebelik ve sağlık hizmetleri gibi alanlardaki sağlık profesyonelleri için vazgeçilmez bir araştırma aracıdır. CINAHL Complete ile kullanıcılar, en iyi dergilere, kanıta dayalı bakım sayfalarına, hızlı derslere ve çok daha fazlasına hızlı ve kolay şekilde erişim sağlar.

Deneme Erişimi İçin Son Tarih: 1 Mayıs 2021


Bentham Science

Tür: Tam Metin Dergi, E-Kitap

İçerik: Bentham Science, akademik araştırmacılara çeşitli bilim ve teknoloji alanlarında en son bilgileri sağlayan bir bilim, teknoloji ve tıp (STM) yayıncısıdır.

Deneme Erişimi İçin Son Tarih: 2 Mayıs 2021


Rosetta Stone

Tür: Dil Öğrenme

İçerik: Rosetta Stone bir çok bağımsız kuruluş tarafından en iyi dil öğrenme aracı olarak seçilmiş olup, kullanıcıya dili klasik yollarla değil, ana dili öğrenirken kullanılan doğal yöntemlerle geliştirilen, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion yaklaşımıyla öğretir. Bu özelliğiyle diğer tüm dil öğrenme araçlarından ayrılır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

Not: Mobil uygulamada giriş yapıldığında çıkan Namespace (ad alanı) bilgisi: ns240700

Deneme Erişimi İçin Son Tarih: 15 Mayıs 2021


CompleteAnatomy

Tür: Anatomi

İçerik:

17.000’den fazla interaktif vücut yapısını içeren eksiksiz insan modeli

Atan ve atım sırasında diseksiyon yapılabilen 3D kalp modeli

Kardiyoloji, Ortopedi, Oftalmoloji, Diş Hekimliği ve Fitness alanında 1,500’den fazla klinik video

Gerçek zamanlı Kas Hareketleri, Kasların Köken ve Yerleşimleri, Kemik Haritalama, Sinirlerin ve Arterlerin Takibi

Ayrıntılı Mikroanatomi Modelleri. Modeli yakınlaştırarak detaylı inceleme yapılabilir ve birçok araç mikroanatomi modellerinde de kullanılabilir. (2D & 3D kalem, etiketleme, ağrı ve büyüme simülasyonları gibi)

Yaratıcı araçlar – AR modu, sanal diseksiyon, kesit alma, 3D kalem, kemik kırıklarını ve yaralanmaları görselleştirme, ağrı ve hücre büyümesi simulasyonları

AR modunda çoklu kullanıcı özelliği ile sanal diseksiyon yapabilme

Model üzerinde etiketleme, işaretleme ve görsel ekleme seçenekleri

Sadece Complete Anatomy platformunda sunulan, tek bir platformdan erişebileceğiniz akademisyen araçları: müfredat oluşturma, ders kaydı yapma, içerikleri öğrenciler ile paylaşma ve öğrencilerin performansını takip edebileceğiniz öğrenci paneli özellikleri

 

Erişim için; 

1. Adım: Bilgisayarınıza/Tabletinize/Akıllı Telefonunuza ücretsiz uygulamasını indirin.

iPhone: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019-mobile/id1309253074

iPad: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1054948424

MAC bilgisayar: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1141323850?mt=12

Windows bilgisayar : https://www.microsoft.com/tr-tr/p/complete-anatomy-platform-2020/9nblggh40f2t?activetab=pivot:overviewtab

Android cihazlar : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a3d4medical.completeanatomy

 

2. Adım: Bir hesap oluşturun.

Sağ-üst köşede Get Started’e tıklayıp “ sign up for free” seçeneğiyle kaydınızı tamamlayın.

 

3. Adım: Erşim kodunu aktif edin (Redeem Code).

              Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip erişim kodunuzu* girin Redeem butonuna tıklayın  ve Complete Anatomy’i kullanmaya başlayın.

Kodu aktif ettikten sonraki 30 gün erişiminiz olacaktır!

*Erişim kodunu kutuphane@medipol.edu.tr adresine mail atarak talep edebilirsiniz.

Aktivasyon yardım videosu için tıklayınız.

Deneme İçin Son Tarih: 30 Nisan 2021