Turnitin Kullanımı Hakkında-2017

Turnitin

 

 

 

 

Yüksek lisans ve doktora tezlerinin bir program aracılığıyla intihal kontrolünün yapılarak benzerlik raporunun alınması YÖK tarafından zorunlu hale getirilmiştir.

Üniversitemiz akademik personelinin çalışmalarına yardımcı olmak, tez, proje, kitap bölümü, öğrenci ödev ve çalışmalarının intihal kontrollerinin sağlıklı yapılabilmesi adına Turnitin (İntihal engelleme analiz programı) aboneliği 2017 yılı için gerçekleştirilmiştir.

Kullanımı: Programı kullanmak isteyen öğretim üyelerinin sisteme tanımlanması için; Akademik unvan, Ad, Soyad, Bölüm ve Dahili telefon bilgilerinin medipol uzantılı e-postadan, Faruk Aydın, faydin@medipol.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Turnitin hesapları; öğretim üyelerine, tez danışmanlarına, enstitülere açılmaktadır. Tez aşamasında bulunan araştırma görevlilerinin ve öğrencilerin programdan yararlanabilmesi için önce tez danışmanlarının kendi isimleri adına başvurarak hesaplarının oluşturulması gerekmektedir. Tez danışmanı hesabını oluşturduktan sonra öğrencisiyle birlikte sistemi kullanabilmektedir.

Kullanım Kılavuzları

Aşağıda yer alan kullanım kılavuzlarını lütfen dikkatli inceleyerek taramalarınızı gerçekleştirin. Tez danışmanlarının tezleri yüklerken “Depo yok” seçeneğini seçerek tezleri yüklemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde tezleri tekrar tarayamazsınız.

Turnitin Genel Bilgi

Turnitin Şifre Oluşturma

Turnitin Öğretmen Kılavuzu

Turnitin Öğrenci Kılavuzu

Turnitinden Belge Silme Kılavuzu (2017)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir